Reklama
 
Blog | Jiří Karásek

SALÁMOVOU METODOU K BUDELÍPU

Čecho-Slovákovi Babišovi se za dobu jeho řádění v politice podařilo zglajchšajtovat už skoro všechny státní instituce. Z těch větších chybí snad jen média veřejné služby, hlavně Česká televize. Na tom ovšem usilovně pracují jeho nohsledi.

Zatímco on několikrát denně vystupuje právě v té nenáviděné ČT a vytváří kouřovou clonu s názvem koronavirus, političtí šmejdi z ANO makají na tom, aby do Rady ČT byli zvoleni ti „správní soudruzi“. Když na to upozornil režisér Hřebejk, slétl se na něho roj Babišových sršňů a bodali a bodali.

Jako největší šmejd (to je, prosím, hodnotící soud, nikoliv urážka) se projevil poslanec Berkovec. Ten e-mailem rozeslal dalším poslancům do detailu propracovaný kompromitující materiál na neloajální kandidáty do Rady, za který by se nemusel stydět ani špičkový agent STB. Obzvlášť odporný je akcent na zdravotní stav některých hodnocených.

Běžné jsou formulace jako „Tento kandidát dlouhodobě a velice aktivně pracuje proti ANO…“ nebo „Veřejně projevuje sympatie k Vojtěchu Kotkovi, Jiřímu Mádlovi a dalším signatářům a spolupracovníkům Milionu chvilek…“, po čemž následuje seznam osob blízkých a spolupracovníků.

Je to jak hlášení uličního výboru: „Pan XY veřejně projevuje postoje nepřátelské ke KSČ a našemu socialistickému zřízení a v restauraci U soudku se schází s podobnými podezřelými živly…“ Stejně tak to vidí i jeden z „nepřátel ANO“ a kandidát do Rady, pan Michal Klima.

Při čtení tohoto pamfletu běhá člověku mráz po zádech a říká si, že to musel psát někdo v těchto metodách hodně sběhlý. A ANO, podle serveru Info.cz se na tvorbě této špíny podílel jistý Michal Kraft. Nepletete se, je to ten samý Kraft, co by jako asistent nějakého Foldyny (F jako Noční vlci) nechal potápět čluny s migranty nebo je střílet kulometem.

Doporučujícím kritériem pro zvolení do Rady je podle Berkovce loajalita vůči ANO a zároveň nepřátelství k současnému řediteli ČT Dvořákovi. Proč leží Česká televize v žaludku především hnutí ANO je jasné. Nepoklonkuje Babišovi a právě naopak, sleduje důsledně jeho kauzy a pokud možno objektivně o nich informuje. A pan ředitel Dvořák v tom svým zaměstnancům přinejmenším nebrání.

Argument odpůrců ČT, že nám tato říká, co si máme myslet, je poněkud směšný v kontextu s Berkovcovým pamfletem, který jim přímo přikazuje, co si mají myslet, neboť dělí kandidáty na doporučené, nedoporučené a neutrální. A navíc, obvykle to tvrdí lidé, kteří údajně ČT, tu zkorumpovanou demožumpu, nesledují. Takže odkud asi vědí, co se tam vysílá?

Než jsem setřídil myšlenky až sem, vyšla zpráva o prvních třech zvolených. A co myslíte? Dvakrát ANO, jednou Paroubkův mozkový gigant Šlégr. Salámovou metodou normalizace jsme se opět přiblížili o další krůček k Budelípu.

Čti: K estébácké diktatuře.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama